Základní paradox: Čím míň chceš prodávat, tím víc obchodů dojednáš

Vytisknout

Jiří Jemelka, majitel společnosti J.I.P. pro firmy s.r.o.

Nejúžasnější schůzky z minula jsou pro mě ty, kde jsem v podstatě nechtěl vůbec prodávat. To bych ani neměl jako prodejce říkat nahlas, že? Na základě prostého zájmu o člověka, na žádném jiném základě, pouze na základě čistého zájmu o druhého člověka, jsem prodal v obchodě víc než mnozí jiní.

Po každé takové schůzce jsem byl vděčný za to, že můžu být obchodníkem. Seděl jsem v autě a prožíval velký vnitřní klid a tichou radost. Byly to povznášející pocity. Zažil jsem, v čem spočívá kouzlo prodejce. A vůbec člověka. Ochota pomáhat s radostí druhým, aniž bych za tím viděl vlastní prospěch. Touha pomoci druhým. Upřímný zájem o druhého člověka. Prožitek přinášející radost.

A jak říká Anthony Robbins: „Náš život se formuje v okamžiku našich rozhodnutí. Rozhodujme se moudře.“ A dále: „Nikdy nepodceňujte sílu okamžiku. Jedním jediným gestem (rozhodnutím) můžete změnit svůj život nebo život jiného člověka. Jedním jediným gestem, slovem, činem. Někdy k lepšímu a občas taky k horšímu.“ Proto všem přeji, aby se dobře rozhodli a v rámci svého rozhodnutí setrvali na cestě ochoty svým prodejem pomáhat a sloužit lidem, upřímně se o ně zajímat, o jejich problémy, řešení jejich problémů atd. Vyplatí se to.

V posledních dnech se potvrzuje vše, co jsem psal již dříve. Rozhodl jsem se, že budu svůj vnitřní život prožívat harmonicky, budu v klidu a nechám být každou situaci ok. Být vědomě stále v pohodě, prožívat každý okamžiku naplno, zachovat si vnitřní klid a lidem dávat svou pozornost, energii a svůj zájem... svou ochotu sloužit jim. Skutečný, nefalšovaný, opravdový zájem o ně.

Snažím se žít vyrovnaný vnitřní život a odráží se to na schůzkách i na lidech kolem mě. Setkávám se s příjemnými lidmi. Můj vnitřní život se odráží ve fyzické realitě. Obchodní schůzky jsou ve většině případů skvělé, setkávám se s mnoha vlídnými lidmi. Ano, v oblasti „tvrdého obchodu“ jsou vlídní lidé. Jsem-li vlídný v prvé řadě já a mám-li na zřeteli jejich prospěch, pak jsou i oni vstřícní.

Další informace jsou k dispozici v knize Prodej - dřina nebo hra, vydala Grada 2013.

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Předchozí články v sérii:

Následné články v sérii:

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace