Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se odhodlala zainvestovat do digitální transformace, aby i nadále zůstaly konkurenceschopnými. Společnosti chtějí umožnit zaměstnancům pracovat a kooperovat na dálku. Jak ale zabránit zahlcení zaměstnanců informacemi po transformaci? Odpověď nabízí Liferay DXP.

Ilustrační snímek

Intranet, tak jak ho známe, nenabízí komplexní řešení. Liferay DXP je platforma umožňující vytvoření moderního digitálního pracoviště, které je navrženo tak, aby řešilo rozptýlení a rozdělení zaměstnanců. Využívá k tomu postupy postavené na personalizaci a umělé inteligenci.

Jestliže chcete, aby zavádění technologických řešení bylo úspěšné, tak je třeba od základu změnit model fungování a filozofii podnikání. Důležité je stanovit si priority, na které se chce společnost soustředit,“ prohlásil Zsolt Balogh, výkonný ředitel LIFERAY CEE.

5 užitečných tipů, jak firmě usnadnit digitální přerod podle společnosti Liferay:

  1. Začněte pomalu, krok za krokem. Soustřeďte se na to nejdůležitější. Není třeba naráz měnit celý stávající systém na digitální.

  2. Myslete dopředu. Připravte systém na budoucnosti. Zkrátka, postarejte se o to, aby umožňoval pozdější vylepšení a plánujte dopředu. Sice to znamená víc námahy a plánování, ale vyplatí se později.

  3. Myslete na uživatele. Ten by měl patřit mezi nejvyšší priority. Výzkumy ukazují, že pro zákazníka může být uživatelská přívětivost stejně důležitá, jako samotná kvalita produktu.

  4. Sbírejte data, analyzujte je, vyhodnoťte je, přizpůsobte se. Vždycky naslouchejte svým zákazníkům. Vaše představa o tom, co zákazník skutečně chce, nemusí odpovídat realitě. Sbírejte data a vyhodnocujte je. Jen tak zjistíte, jak zákazníci a partneři interagují se stránkami. Pokud zaznamenáte něco zvláštního, přizpůsobte se.

  5. Spolupracujte. Nezapomeňte zahrnout do své strategie i týmovou. Produkt není všemohoucí, a pokud zákazníci komunikují s někým z Vašeho týmu, musí o tom vědět i ostatní a být připraveni odpovídat na položené dotazy.

Nepolevujte!

Úspěšnou digitalizací však problémy nekončí. Digitální prostředí totiž zaměstnance zahltí spoustou informací. A práce ve více než jedné digitální platformě je velice chaotická a nesmírně unavující. Neplýtvejte nadáním zaměstnanců a vytvořte pro ně přehledné pracoviště. Liferay umožní zvýšení produktivity skrze personalizaci a umělou inteligenci. Moderní digitální pracoviště nabízí řešení, které obyčejný intranet nabídnout nedokáže.

Zbavíme Vás digitálního zahlcení

Digitální pracoviště od Liferay dokáže sjednotit množství systémů do jednoho rozhraní s jedním přihlášením. Umožňuje zaměstnancům zredukovat počet nadbytečných programů, které by jinak museli používat, aby mohli dokončit svou práci.

Odborníci a důležité údaje na dosah ruky

Správné řešení moderního digitálního pracoviště umožňuje Vašim zaměstnancům jednoduše vyhledat podnikové odborníky a důležité údaje, které by jinak byly ztraceny ve spletitém světě typického podnikového prostředí. Vy však můžete mít všechny tyto údaje na dosah ruky. Budete vědět, které jsou podstatné a které ne, a zaměstnanci je mohou jednoduše využít a prezentovat.

Zefektivnění práce pomocí UI

Díky chytrému použití umělé inteligence a strojového učení v Liferay enginu zaměstnanec může být jednoduše upozorněn, že podobný obsah už byl vytvořen, odeslán, nebo vyhledán někým jiným. Tím se ušetří čas a může se věnovat důležité práci.

Stavíme na produktivnější platformě

LIFERAY DXP nabízí pružnost, která obyčejným SaaS intranetům schází, a nabízí plně přizpůsobitelné UI a UX. Kromě toho ale nabízí i odbornou podporu od partnerů Liferay.