Why salespeople need to take care of their appearance

Proč musí obchodníci dbát o svůj zevnějšek

The way you dress has a proven and clear impact on how people see you, on your career and on your business success. There is an old saying that clothes make the man, but did you know that they also make business, careers, success? In this article, we will present several points connected to clothes and their  influence on business.

Dress for the job you want

They say that everyone should dress not for the job they have, but the job they want. This doesn't mean that you should come to work dressed as a fireman. According to Selling Power, it means that if you are trying to have a certain career development or reach a certain position, the way you dress should “precede” this dream position. Dressing up well has many other advantages as well.

A good appearance makes you seem trustworthy

First, you have to make a good impression on your clients. It doesn't mean you always have to wear a suit and a tie, but it does mean that you should have good quality clothes that fit you well and that don't look like you inherited them. You're actually asking clients to trust you and put a part of their life into your hands. However, someone who can't take care of themselves can't take care of someone else. So, first you have to start treating yourself well.

A second positive effect of dressing professionally is an improvement in your own mindset. If you are well-dressed, you are confident, which is necessary in sales.

Use colours – but don't overdo it

Don't forget about colours. According to studies, people tend to like colourful patterns, but nothing should be exaggerated. However, if you're dressed from head to toe in black or grey, you might seem too uninteresting or conservative – traits that don't really go well with a successful businessperson. Dress in an interesting way, but don't wear things that are too eye-catching and that steal attention away from what is important, i.e. what you're saying.

Wear clothes that fit you

Even if you are a little too heavy, or on the contrary your clothes “hang” on you, the only way of achieving maximum possible elegance is sticking firmly to one rule: wear clothes that fit you. Shirts, T-shirts, pants and blazers can't be too tight or too loose. Choose carefully and buy a smaller amount of quality clothing than large volumes of low-quality clothes. It's also good to invest some extra money into yourself and have your suits and blazers tailored. There's a really big difference, and you'll see an improvement in your confidence as well.

 

-mm-

  Proč musí obchodníci dbát o svůj zevnějšek

  Již odedávna se říká, že šaty dělají člověka. To, jak se oblékáte, má zcela jasný a prokazatelný vliv na to, jak vás lidé vnímají, na vaší kariéru i na vaše obchodní úspěchy. V tomto článku přineseme několik poznatků, které se pojí s oblékáním a jeho vlivem na vaše obchodní snahy.

  Oblékejte se podle toho, co chcete dělat a čeho chcete dosáhnout

  Říká se, že každý by se měl oblékat ne podle práce a pozice, kterou dělá, ale podle toho, co by chtěl dělat. To neznamená, že máte přijít příští den do práce v hasičské uniformě. Podle Selling Power to znamená, že jestliže se snažíte o nějaký kariérní postup nebo vydobytí určité pozice, váš styl oblékání tento vysněný post musí „předcházet“. Oblékat se dobře a hezky má také celou řadu jiných výhod.

  Příjemný zevnějšek pomáhá budovat důvěru

  Zaprvé působíte dobře na klienty. Neznamená to, že musíte nosit všude oblek a kravatu. Znamená to, že máte kvalitní oblečení, které vám sedne, a které nevypadá, jako že jste ho podědili. Klienty vlastně žádáte, aby vám důvěřovali a svůj osud částečně vložili do vašich rukou. Ten, kdo se ale neumí starat sám o sebe, se pouze těžko může starat o někoho jiného. Proto je nutné začít s péčí hlavně u sebe.

  Druhým pozitivním účinkem profesionálního oblékání je vliv na vaši psychiku. Když jste dobře oblečeni, dodá vám to na sebevědomí, které je v prodeji tolik potřeba.

  Použijte barvy – ale nepřehánějte to s nimi

  Nezapomínejte na barvy. Lidé podle studií přirozeně inklinují k barevným vzorům. Nic se ovšem nemá přehánět. Jestliže ale budete celé v černém nebo šedém, můžete působit příliš nezajímavě a konzervativně, což jsou vlastnosti, které se s úspěšným obchodníkem pojí jenom velmi těžko. Oblékejte se zajímavě, ale nemějte na sobě příliš výrazné prvky, které odvádějí pozornost od toho, co je podstatné, a sice toho, co říkáte.

  Noste oblečení, které vám padne

  Ať už máte kila navíc nebo naopak na vás oblečení „visí“, nejlepší a jediný způsob, jak dosáhnout maximálně elegantního účinku, je držet se pevně jedné zásady: mějte oblečení, které vám padne. Košile, trika, kalhoty i saka, to vše nesmí být příliš napjaté ani příliš volné. Pečlivě vybírejte a kupujte spíše méně kvalitního oblečení než více nekvalitního. Zároveň je dobré do sebe investovat nějaké peníze navíc a obleky a saka si nechat ušít nebo upravit na míru. Rozdíl je skutečně velmi znatelný, což pocítíte i na svém sebevědomí.

   

  -mm-

  Zdroj: Selling Power - online verze amerického časopisu určeného pro ředitele obchodu
  Zobrazit přehled článků ze zdroje Selling Power